اتصال تصاویر به آنتن مرکزی

در این آموزش روش نصب دوربین مداربسته به آنتن مرکزی که یکی از درخواست های مشتریان دوربین مدار بستهمیباشد را خدمت اهل فن ارائه میدهیم.

آنتن مرکزی چطور کار می کند؟

این سیستم  از یک آنتن، یک تقویت کننده و  چند اسپلیتر یا تقسیم کننده تشکیل شده که هر یک از این تجهیزات وظیفه خود را دارند. وظیفه آنتن دریافت سیگنال های تلویزیونی است. تقویت کننده خروجی آنتن را تقویت میکند تا پس از تقسیم سیگنال ها دچار افت نشوند. وظیفه اسپلیتر یا تقسیم کننده هم تقسیم کردن مساوی سیگنال ورودی بین خروجی هاست.

دوربین مداربسته چطور به سیستم آنتن مرکزی وصل می شود؟
خروجی سیستم مدار بسته را نمیتوان به صورت مستقیم به آنتن مرکزی متصل کرد. دلیل این امر متفاوت بودن نوع سیگنال های آنهاست. برای همسان سازی این دو سیگنال از وسیله ای به نام مدولاتور RF استفاده می کنند. امروزه برای سادگی بیشتر کار معمولا از مدولاتور های فول باند RF برای اتصال دی وی آر  DVR به آنتن مرکزی استفاده می شود.

مدولاتور چطور باید به آنتن وصل شود؟
نصب مدولاتور ساده است. مدولاتور دارای یک ورودی RF و یک خروجی RF و یک ورودی تصویر (Video In) و یک یا دو ورودی صدا (Audio In R and L) است است.


خروجی تقویت کننده را باید به ورودی RF مدولاتور متصل کرد. ورودی تصویر DVR هم به Video In متصل خواهد شد. در صورت داشتن صدا در محل میتوانید خروجی صدای DVR را نیز به Audio In مدولاتور متصل کنید و نهایتا خروجی RF را به اسپلیتر خود متصل می کنید.
پس از روشن کردن دستگاه از طریق کلیدها و سون سگمنت موجود بر روی مدولاتور خواهید توانست کانال مورد نظر خود برای نمایش تصاویر دوربین مداربسته را انتخاب کنید.

با استفاده از آنتن مرکزی برای دیدن تصاویر، تصاویر دوربین ها به صورت یکی از شبکه های تلویزیونی تبدیل میشود. مشاهده تصاویر به این صورت برای افرادی که هیچ اطلاعات فنی یا کامپیوتری ندارند به راحتی قابل انجام خواهد بود. و هزینه اتصال دوربین به سیستم آنتن مرکزی بسیار ناچیز و در حد خرید یک مدولاتور و تنظیم آن خواهد بود.

متاسفانه با اتصال دوربین مدار بسته به آنتن مرکزی شما امکان بازبینی تصاویر یا دسترسی به منوهای DVR را ندارید همچنین با توجه به انتقال تصاویر دوربین ها به صورت PAL رزولوشن تصویر دوربین ها به شدت در محل نمایش کاهش خواهد یافت.

آیا میتوان NVR را نیز به آنتن مرکزی متصل کرد؟

بله، از طریق استفاده از تبدیل VGA به AV شما میتوانید خروجی دیجیتال دستگاه NVR را به آنالوگ تبدیل کرده و از این طریق دستگاه دوربین های تحت شبکه را به سیستم آنتن مرکزی متصل کنید. توجه داشته باشید که با توجه به انتقال آنالوگ دوربین ها تا محل نمایش روزولشن تصاویر آنها به شدت کاهش خواهد یافت.